Дарение от над 2 тона патладжани за жителите на село Забърдо

Жителите на чепеларското  село Забърдо получиха дарение от над два тона  патладжани, осигурено с посредничеството на кмета Валентин Черпоков. Зеленчуците са предоставени безвъзмездно от земеделските производители Евгени и Стефан Хаджиеви от Първомай, но които имат родопски корени- с.Падина.

„Първата продукция, която са произвели, я дариха на хората. Това заслужава уважение,това са родопчани с големи сърца, които милеят за нашите хора.С първата дума се съгласиха и вече втора година да помагат на Забърдо. Аз платих само транспортирането на зеленчуците.Тази сутрин започнахме да ги раздаваме. По 15 килограма на домакинство се падат “, коментира за СмолянБГвести  кметът Черпоков. По думите му, дарението ще подпомогне жителите в приготвянето на зимнина: „Работя за цялото село и гледам да помагам на хората, да са добре и да им подсигурим необходимото.“

Стефан Хаджиев също заяви, че инициативата е израз на лична ангажираност към региона: „Аз го правя от сърце за цялото село, така трябва да работят всички кметове - за хората “, каза земеделският производител.

През 2024 г. Евгени и Стефан Хаджиеви направиха дарение за селото, включващо един тон червени чушки. Черпоков осигури и дарения от пакети с брашно и  фенери за всички домакинства.

Източник: Smolyan.bgvesti.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
Последни новини