Джебелчанин е задържан с наркотик. Около 10,30 часа вчера полицейски служители от РУ-Джебел извършили проверка на 31-годишен местен жител, у когото намерили пакет с топче с тегло около 4 грама. При направен тест веществото реагирало на канабис. Наркотикът е иззет, а притежателят му задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР. Образувано е досъдебно производство в РУ-Джебел за незаконно притежание на високорискова дрога.
Кърджали. Полицаи от РУ-Кърджали разкриха кражба на пари от частен дом в града. След подаден сигнал, че от жилището липсват 360 лв. са били предприети действия за разкриване на кражбата и е установен 39-годишен кърджалиец, съпричастен към деянието. Мъжът е задържан за срок до 24 часа в РУ-Кърджали. Открадната сума била похарчена. По случая е образувано досъдебно производство за кражба и работата продължава разследващ полицай.
За повреда унищожаване на чуждо имущество е образувана проверка в РУ-Кърджали. Тази нощ около 3 часа в Кърджали е бил счупен бетонен кош за отпадъци. Полицейски служители установили, че 21-годишен е автор на деянието и са го задържали за срок до 24 часа по Закона за МВР. Проверката по случая е с оглед на чл.216, ал.1 от Наказателния кодекс за повреда и унищожаване на чуждо имущество и се извършва от сектор „Охранителна полиция“.
ПТП. Около 14 часа вчера до Момчилград 34-годишен водач на „Фолксваген“ предприел маневра за завиване, без да се убеди, че няма да създаде опасност за други участници в движението и последвал сблъсък с изпреварващ го лек автомобил „Ауди“, управляван от 40-годишен. Удареният автомобил напуснал пътното платно и блъснал две паркирани коли. Произшествието е посетено от екип на Пътна полиция в РУ-Момчилград. Тестът за алкохол на 34-годишния водач е отрицателен, а на 40-годишния отчел 1,04 промила. Съставени са актове по ЗДвП.
Това съобщиха от Регионалния пресцентър на МВР-Кърджали.