Община Кърджали ще направи Базар в подножието на археологическия комплекс Перперикон,като в началото на следващата година ще премести там павилионите от Коледното градче. В момента вървят процедури по собствеността на земята, където ще се поставят павилионите.
Ще припомним,че Кърджали бг вести пръв постави въпроса за съдбата на павилионите от Коледното градче,които стоят от месеци в центъра на града. От Общината увериха ,че имат решение и готвят подмяната им с нови.Тези павилиони вече са амортизирани и немогат да се прибират и поставят само за Коледа. Налага се окончателно и трайно монтиране.
Общинското ръководство е взело решение за съдбата им, което ще се осъществи след използването им за Коледните празници,увериха от администрацията.
Междувременно кърджалийци повдигнаха въпроса за съдбата на павилионите в социалните мрежи.Те смятат,че не бива те целогодишно да се помещават на центъра на града.
Правят впечатление и неизползваемите павилиони в Градската градина.Те са твърде много и са повече от половината.
Текст и снимки:Георги Кулов