Никола Чанев призова кърджалийци към внимание на пътя

Областният управител на Кърджали Никола Чанев призовава гражданите към внимание, толерантност и стриктно спазване на правилата от страна на водачи, пътници и пешеходци. Посланието е във връзка с Националния ден за безопасност на движението, който се отбелязва на 29 юни. Целта е превенция на риска и намаляване на смъртността и тежкия травматизъм при катастрофи. Нека всеки от нас си даде сметка за своята лична и социална отговорност, за да повишим културата си на движение и да ограничим злополуките с фатален край, изтъкна Чанев.

Ежегодно при пътнотранспортни произшествия в света загиват над 1.35 млн. души, а други 50 млн. са ранени, показва черната статистика.

Единственият начин да минимизираме заплахите на пътя и да постигнем по-безопасна среда на движение е да съблюдаваме строга дисциплина, етика в отношенията и контрол от страна на институциите, осъзнавайки, че животът винаги трябва да е с предимство.

В Кърджали националният ден за безопасност на движениетоще бъде отбелязан с постановката „Безопасна приказка“, която ще се играе на сцената на театъра в събота, 29 юни, от 11 часа. Входът е свободен, инициативата е на Пътното управление,Областната администрация, община Кърджали и ОД на МВР. Организаторите канят най-малките зрители да се забавляват, учейки правилата на движение.

Това съобщиха от Пресслужбата на Областна администрация.

Източник: Kardjali.bgvesti.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.

Още новини

Последни новини