В Смолянската библиотека стартираха летните ателиета за децата

През това лято децата отново ще могат да се забавляват и учат в Смолянската библиотека „Николай Вранчев“, където ги очакват разнообразни занимания според техните интереси. Те стартираха с ателие за най-малките деца от 0 до 6 години и за техните майки.

„То носи заглавието 'Приказни пътешествия за малчугани с мами'. Библиотекарите ще представим фонда на майките, за да могат те да знаят в каква възраст, какви книжки да четат на своите деца“, каза Емилия Коджебашева от Детския отдел.

Специалисти от РЗИ Смолян ще работят с децата по здравни теми. Малчуганите между 7 и 11 години ще научат повече за здравословното хранене и как да се грижат за своето тяло по забавен и достъпен начин.

„Информирани деца са здрави деца, информирани родители също отглеждат здрави деца и живеят по-здравословно. Мислим, че тези теми са много важни, защото в днешно време здравето трябва да бъде приоритет“, казаха организаторите.

Ателието по актьорско майсторство ще даде възможност на децата да се превъплътят в различни роли. Веднага след това ще се проведе и заниманието „Млад художник“ – едно от най-обичаните от децата.

„То е за дечица между 7 и 14-годишна възраст, но местата вече са пълни. Има още 5 места в следващото ателие, което ще бъде с нови дечица“, казаха от библиотеката.

За любителите на шахмата също ще има занимание, наречено „Шахматни приключения“.

„Отново е за дечица до 14-годишна възраст, но времетраенето на това ателие ще бъде от 14 до 16 часа, тоест следобед. 2 часа децата ще имат възможност да се научат на основите на шахмата“, добавиха организаторите.

Ателиетата за всички деца са напълно безплатни и ще продължат до 25 юли. От библиотеката съветват родителите да побързат със записването, понеже тази година интересът към заниманията наистина е голям.

Източник: Smolyan.bgvesti.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
Последни новини