Кметът на община Хасково Станислав Дечев откри 11-тата национална среща на общинските предприятия и общинските търговски дружества. Форумът се организира от НСОРБ, съобщиха от Община Хасково.
Хасково е домакин на форума, в който участват кметове на общини, председатели на общински съвети, управители на общински дружества и директори на общински предприятия от цялата страна. Кметът на Хасково Станислав Дечев представи проектите, които се изпълняват в момента в Хасково, както и опитът на Общината в устойчивото управление на общинските търговски дружества и предприятия.
„Работим по множество проекти по благоустрояване на паркове, образователна, социална, пътна и спортна инфраструктура. Спечелването и изпълнението обаче не са най-тежкият проблем. Най-трудният и скъп процес тепърва предстои. Това са грижата, поддържката и управлението на общинските обекти. И решението на тази най-сложната задача е поверено на Вас – общинските предприятия“, каза в обръщението си градоначалникът. Той пожела на участниците в Националната среща на общинските предприятия и общинските търговски дружества по време на форума да обменят добри практики помежду си, за да стават градовете и населените места в България все по-красиви, а условията за работа – все по-добри.
Форумът продължава с посещение на Плувен комплекс Хасково, който се стопанисва и управлява от ОП „Спорт, отдих и туризъм“.
Кауня
Дон Дидо