Тирове масово нарушават забраната за преминаване по пропадналия път Девин – Кричим. "Спешният" ремонт там още не е започнал

Изображение 1 от 6

    Въпреки изричната забрана на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ), движението по опасния път между Девин и Кричим продължава. Камиони, леки автомобили и тежкотоварни тирове масово преминават през затворената отсечка край село Михалково, където преди около  две седмици част от пътя пропадна.Километри преди критичния участък са поставени предупредителни табели и знаци, забраняващи всякакво преминаване. Въпреки това, репортерска проверка на място установи, че през тесния и опасен участък преминават десетки превозни средства, включително и при червен светофар.

    Едното платно напълно липсва, но това не възпира шофьорите – основно тираджии – да продължат по маршрута. Част от тях признават, че нарушават правилата за  да спестят време и разходи.

    „Официално е затворено. Но казват – на наша отговорност. И шефът трябва да слушаме. А и той си поема отговорността“, разказва един от шофьорите.
    „Рискуваме, какво да правим. Минаваме всеки ден по затворения път“, допълва друг.

    Официално целият трафик трябва да се пренасочи по обходни маршрути-основният е  през курорта Пампорово. Това удължава разстоянието с около 50 километра и увеличава транспортните разходи. Според превозвачите, новият маршрут е неефективен и води до значително забавяне и оскъпяване  на доставките.

    „Маршрутът ни се удължава с няколко часа. Времето от тук до Пловдив става над 4 часа вместо обичайните час и 40 минути“, оплакват се шофьори.

    Въпреки,че в в съобщения от АПИ  определиха ремонта на пропадналия участък като "спешен" , екип на телевизия ЕТВ/ЕСКОМ не видя на пътя строителни  работници или техника. Агенция „Пътна инфраструктура“ съобщи, че са отпуснати 11 милиона лева за укрепване на трасето. Все още обаче няма конкретна дата за старта на ремонтните дейности.Според информация от пресцентъра на АПИ, срокът за изпълнение на ремонта е 60 дни. До тогава шофьорите и жителите в района остават изправени пред опасен избор –безопасен и икономически неизгоден дълъг маршрут или рисков преход през пропадналия път. 

    Източник: Smolyan.bgvesti.NET

    Видеа по темата

    Facebook коментари

    Коментари в сайта

    Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
    Последни новини