Придвижват военна техника по пътищата до полигон „Корен“ за учение „Bulgarian Defender-25“

От днес започва придвижване на военна техника и личен състав от различни гарнизони до полигон „Корен“ по пътната и железопътна инфраструктура за участие в серия учения под наименованието „Bulgarian Defender – 25“ (DE25), съобщиха от Министерството на отбраната.

Военнослужещите и техниката ще се придвижват от градовете София, Карлово, Казанлък, Сливен, Чирпан, Белене, Асеновград и Пловдив до учебния полигон.

Транспортирането на участниците ще бъде най-интензивно на 25, 26, 27 и 30 май и 6 юни 2025 г.

„Bulgarian Defender – 25“ обединява поредица от учения, които са свързани от общ сценарий и замисъл в най-мащабното за тази година учение „Defender-25“ (DE25) на Командването на Сухопътните войски на САЩ в Европа и Африка, допълват от военното министерство.

В началото на февруари през територията на страната се придвижваха участници в учение, което се проведе на територията на Румъния, както и испански формирования, които участваха в учението на нашата територия. От 17 до 28 февруари на Учебен полигон „Корен“ военнослужещи и техника от състава на Сухопътните войски проведоха тактическо учение с бойна стрелба „BULWARK“. Учението беше свързано с учението на НАТО „Steadfast Dart – 2025“.

 

Източник: dnes.dir.bg

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта (1)

  • 1
    Ам
    аман!
    17 0
    11:52, 20 май 2025
    Разбити пътища, отровени води, пчели, земя.
    Дискомфорт за хората, дивите и домашни животни и птици....
Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
Последни новини