Истинският референдум: Радев ни струва по милион на ден, съгласни ли сте да плащате

Президентът Румен Радев се позиционира категорично в прокремълския политически спектър, обявявайки че внася в Народното събрание предложение за провеждане на национален референдум с въпроса: „Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута „евро“ през 2026 г.?“

Направи го навръх 9 май! Уж натовският генерал не посмя да отиде в Москва при Путин, както направиха Фицо и Вучич, но реши отново да действа като разделител на нацията, отлично знаейки, че въпросният референдум менте е противоконституционен. Самият той го е обяснявал многократно.

И може би обяснението на откритите ни копейки за действията на Радев са верни. 

"Дипломатическите усилия на Възраждане в международен план дадоха резултат и президентът получи инструкции", написаха следовниците на Костадин Костадинов след изненадващия акт на държавния глава.

Инструкции се получават от господар! Служителят просто изпълнява. Така че кой ли е този мистериозен господар, дърпащ конците на Радев?

 

А може и да е ревност...

На късия електорален клон на прокремълските мурзилки явно идва нов играч и, както и да го погледнеш, Радев си е електорална заплаха.

Ние, в ОFFNews, референдум не можем да инициираме. Но тъй като вярваме в това, че трябва да се търси мнението на народа, можем да пуснем анкета, в която да попитаме читателите си "Съгласни ли сте България да плаща на Боташ по 1 милион на ден за газ, който го няма, по договора, сключен от служебното правителство на Румен Радев?"

Въпросният договор е повече от скандален.

Той е между българската държавна компания „Булгаргаз“ и турската „Боташ“ и беше подписан на 3 януари 2023 г. По това време България се управляваше от служебен премиер, назначен от Румен Радев на име Гълъб Донев. Енергиен министър бе Росен Христов, а  директорка на „Булгаргаз“ бе Деница Златева.

Накратко:

Споразумението предвижда България да плаща на Турция 500 хил. долара на ден такса за достъп до турските терминали за втечнен газ и за пренос по турската инфраструктура. Таксата е за резервиран капацитет за пренос. "Бонусът" в случая е, че тя се дължи независимо дали се пренася газ или не. И още - таксата се актуализира с инфлацията и естествено расте.

Както се казва: "Найс, а!"

Но екстрите не свършват дотук!

Споразумението е за срок от 13 години и е на обща стойност над 2 млрд. долара или близо 4 млрд. лева - много добри пари!

Освен това при предсрочно прекратяване „Булгаргаз“ дължи цялата сума - спасение няма!

Тук може би някой си задава въпроса дали случайно страната ни не е договорила и внесла огромно количество танкери с евтин втечнен газ през турските пристанища по силата на контракта с Боташ?

Последната информация по изпълнението на договора е, че България е внесла всичко на всичко танкер и половина газ.

За всичко това, естествено, трябва да сме благодарни на нашия президент Румен Радев от село Славяново, Харманлийско!

Източник: offnews

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.
Последни новини