Днес преди обяд ще преобладава слънчево време. Около и след обяд, а също така и вечерта ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. В Западна и Северна България вероятността за локални значителни количества валеж и градушки ще е голяма. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад. В Дунавската равнина вятърът ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, за София – около 25°.
В планините преди обяд ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Повишава се вероятността главно в масивите в Западна и Централна България за локални значителни количества на валежите и градушки. Ще духа умерен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра - около 12°.
По Черноморието ще преобладава слънчево време. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи от дъжд, възможно е и да прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 19° и 25°. Температурата на морската вода е 13°-15°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 15 мин. и залязва в 20 ч. и 33 мин. Продължителност на деня: 14 ч. и 18 мин. Луната в София залязва в 3 ч. и 38 мин. и изгрява в 14 ч. и 33 мин. Фаза на Луната: два дни след първа четвърт.