5 медала за състезателите на „Мега спорт“ от международен турнир в Прага

Състезателите на хасковския клуб по аеробика „Мега спорт“ записаха силно участие в международния турнир по спортна аеробика 17th „Czech aerobics open“, който се проведе в град Прага, Чехия от 18 до 21 април. Възпитаниците на Мартина Маринова спечелиха 5 медала - 3 златни, 1 сребърен и 1 бронзов.

Във възрастовата група 12-14 години в категория индивидуално момичета на 1 място се класира Стефани Лечева. В категория тройки на 2 място са: Мария Вълчева, Неда Запрянова, Стефани Лечева. В категория групи победителки са: Мария Вълчева, Неда Запрянова, Стефани Лечева, Теодора Рибарова (СК „АМД“), Виктория Крушарска (СК „АМД“).

Във възрастовата група 15-17 години в категория индивидуално момчета 3 място зае Атанас Благоев. В категория групи на 1 място са: Атанас Благоев, Кристина Костова (СК „АМД“), Християна Златанова (СК „АМД“), Моника Джамбова (СК „АМД“), Александър Мишинков (СК „АМД“).

Тройката Благоев, Костова и Джамбова, които на квалификациите влязоха с първа оценка, направиха грешка в изпълнението си и останаха на осмо място.

Другите две индивидуалистки също се представиха на много високо ниво. На квалификациите Неда Запрянова се класира трета, а Мария Вълчева петнайста, тъй като направи грешка в изпълнението си.

В турнира участваха над 600 състезатели от 17 държави.

„Поздравления за всички състезатели и треньори. Отлична работа и подготовка. Пожелаваме ви още много успехи занапред.

Следващата седмица предстои Държавно първенство за деца, юноши и девойки“, каза Мартина Маринова.

Източник: Haskovo.NET