Мартин Бонев триумфира на държавния тенис турнир в Хасково

Три мача се изиграха днес на кортовете в парк "Кенана". Един от полуфиналите продължи близо 3 часа. Росен Петров от ТК „Диана“ излезе срещу Петър Иванчев от ТК „Локомотив“ (Пловдив). Първият сет бе изключително оспорван и се игра 1 час и 45 минути. Петров поведе след 7-6(10). Във втората част Иванчев сякаш се прероди и изравни след 6-0. В решителния трети сет Петров отново бе по-добрият тенисист и след 6-3 се класира на финал.

В другия мач Мартин Бонев от ТК „ДМ“ (Стара Загора) победи представителя на домакините от ТК „Хасково 2015“ Кристиян Стефанов с 6-4/6-4.
    Финалът започна лесно за Бонев. Състезателят от Тенис клуб „ДМ“ взе първата част с 6-1. Във втория сет Росен Петров направи пробив и поведе с 4-2. Мартин Бонев обаче върна пробива и в крайна сметка спечели сета с 6-4, с което и мача.

Това бе втора поредна титла за Мартин Бонев в Хасково. В началото на месец септември той триумфира на международен турнир за юноши до 14 години.

Източник: Haskovo.NET