Іnѕtаgrаm, Fасеbооk, Yоutubе и oщe пpилoжeния, ĸoитo бaвнo yбивaт cмapтфoнa ви

Обикновено първото нещо, което правим, когато се сдобием с нов смартфон е да изтеглим всички приложения, които използваме ежедневно: приложения за социални мрежи, транспорт, запознанства, онлайн търговия, за видеоконференции и фитнес. За повечето от хората използването на подобни приложения е ежедневие и вероятно малко от тях се замислят как влияят те на мобилните устройства.

Скорошни изследвания установиха, че много от тях бавно убиват смартфоните. Това се установява в скорошно проучване на компанията pCloud, която предлага облачни услуги за съхранение.

Изследването на компанията включва 100 от най-популярните приложения, които се използват в глобален мащаб. Те са разглеждани въз основа на три критерия: функциите, които всяко приложение използва (като местоположение или камера), консумацията на батерията и дали е наличен тъмен режим. Изследването посочва, че някои от приложенията не само изтощават батерията на нашия телефон, но и заемат прекалено много памет и го правят по-бавен.

Ето и кои са приложенията, класифицирани като "убийци на смартфона"

Проучването сочи, че приложенията Fitbit и Verizon са най-големите "убийци" на смартфони. И двете позволяват 14 от 16-те налични функции да работят във фонов режим, включително четирите, които изтощават най-много батерията: камера, проследяване на местоположение, микрофон и WiFi връзка. Това им "спечели" най-високия резултат в проучването от 92,31%, което ги прави първи в негативната класация.

В топ 20 на най-изтощаващи батерията на смартфона приложения цели шест са свързани със социалните мрежи. Facebook, Instagram, Snapchat, Youtube, WhatsApp и LinkedIn позволяват 11 функции да работят във фонов режим. Сред тях са WiFi, местоположение и микрофон. От тях само IG позволява тъмен режим, за да спести до 30% батерия. Twitter също позволява тази опция.

По-популярните приложения за запознанства Tinder, Bumble и Grinder също попадат в топ 20 на най-"вредните" за телефона приложения. Те позволяват работа на средно 11 функции във фонов режим и никое от тях няма тъмен режим.

По отношение на количеството памет, която им е необходима, приложенията за пътуване и транспорт доминират в списъка. Едни от приложенията, изискващи най-много памет са Lyft с 325,1 мегабайта и след това Uber, който заема 299,6 мегабайта.

Сред приложенията за видеоконферентна връзка Microsoft Teams е това, което, която "консумира" най-много памет, заемайки 232,2 мегабайта пространство. За сравнение Zoom изисква само 82,1 мегабайта и Skype 111,2 мегабайта.

Ето и топ 20 на най-големите "убийци на смартфони" според класацията на компанията 

  1. Fitbit
  2. Verizon
  3. Uber
  4. Skype
  5. Facebook
  6. AirB & B
  7. BIGO LIVE
  8. Instagram
  9. Tinder
  10. Bumble
  11. Snapchat
  12. WhatsApp
  13. Zoom
  14. YouTube
  15. Booking
  16. Amazon
  17. Telegram
  18. Grinder
  19. Likke
  20. LinkedIn

В топ 50 са и Twitter (25), Shazam (30), Shein (31), Spotify (32), Pinterest (37), Amazon Prime (38), Netflix (40), TikTok (41), Duolingo (44) and Uber Eats (50).

Източник: money.bg

Видеа по темата

Коментари в сайта (5)

  • 1
    Др
    драганчо
    5 -4
    12:19, 7 юни 2021
    Отдавна казвам че фейсбук ползват тъпаците. Снимат от ресторанта салатата и мезетата и ги качат във фейсбук. Просташка държава с просташки народ
  • 2
    Др
    драганчо, драганчоооооо
    3 -5
    17:13, 7 юни 2021
    Тебе пък какво те бърка кой какво снима с телефона си
    • ако иска и анала да си снима. просто констатирам че фейсбук маниаците са простаци
  • 3
    Дъ
    Дълъг кокалест
    2 0
    22:38, 8 юни 2021
    Емчи’ като си имаш комплексирани приятели.
    Онези в чужбина така ли правят? Качват снимки с децата и жената без да показват апартамента или къщата. Без гангстерски физиономии.
    • Др
      драганчо
      2 0
      09:03, 9 юни 2021
      Аааа.Важно е кюфтетата и ракията да се снимат. Това показва умственият багаж не на моите приятели а на всички. Повечето са такива тъпани. Като е болен народа -опростачен управия няма
Последни новини