Състезателите на „Компас“ с шампионска титла от Държавното по спортно ориентиране

Шампионска титла завоюваха момчетата от хасковския клуб „Компас 1994“ в щафетното бягане в Държавното първенство по спортно ориентиране, провело се в град Баня, Пловдивско.

Хасковлийки, ръководени от треньора Тодор Стратиев, се класираха на първо място в групата на 12-годишните в надпревара с 23 отбора. В хасковския отбор бяха Христо Димов - първи пост, Даниел Йорданов - втори пост и Никола Делчев - трети пост.

Девойките Дияна Янева, Ивана Йорданова и Ванеса Бачварова спечелиха бронзовите отличия в същата дисциплина при 16-годишните.

В индивидуалните стартове състезателите от Хасково също се представиха. В първия старт в петък в спринтовата дистанция Никола Делчев се класира 5-и, Даниел Йорданов - 10-и при 12-годишните момчета, а Елица Ксиаопу се нареди 5-а също при 12-годишните, а Ванеса Бачварова е 6-а при 14-годишните.

Отлично впечатление оставиха и ветераните ни, състезавайки се паралелно с децата, само, че в следобедните часове. Добри Топалов заслужи злато и бронз, а Росица Гаргова - бронз в средната дистанция.

В тридневните състезания участваха 655 състезатели на възраст от 11 до 80 г. от над 35 клуба от страната.

Източник: Haskovo.NET