Хандбалният “Асти” победи „Левски“ след обрат

Хандбалният “Асти 91” с втора победа за сезона в първенството от „А“ група за мъже. Хасковлии се наложиха като гости над ХК “Левски” с резултат 27:28.

Първото полувреме бе оспорвано, но хасковлии изостанаха малко и така преди почивката резултатът бе 16:14 за домакините.

През второто полувреме хандбалистите на „Асти 91“ реализираха обрат и стигнаха до победата.

11 гола за успеха отбеляза Петко Петков. Силен мач изигра и Радослав Митков, който отбеляза 6 гола в първия си двубой за сезона. По 4 гола вкараха Валентин Каваков и Станислав Михалев, а Виктор Ванчев отбеляза решаващата дузпа в последната минута от мача. Отново добра игра на вратата показа Румен Димитров.

Така хасковлии, водени от треньорите Самет Муртазали и Недялко Манолов, вече са с баланс от 2 загуби и 2 победи. В седмия кръг от хандбалното първенство “Асти 91” ще е домакин на “Локомотив” (Мездра).