Левски излезе втори в Първа лига

Отборът на Левски излезе на второ място във временното класиране в Първа лига, след като победи като гост Берое с 2:1 в двубой от 28-ия кръг на първенството.

Домакините започнаха по-добре срещата, но гостите първи успяха да открият резултата чрез Найджъл Робърта, който се разписа във 22-та минута. Вездесъщият Мартин Камбуров изравни в 34-та минута със страхотен гол след удар от въздуха и попадение номер 233 в елита.

Опитният нападател има вече 24 гола във вратата на Левски, като 22 от тях са за първенство.

Берое натисна съперника след почивката, но противно на логиката получи гол в своята мрежа. Найджъл Робърта отбеляза второто си попадение в срещата и отново даде преднина за своя тим в 72-ата минута.

Така Левски събра 53 точки и измести от второто място ЦСКА, който вчера не успя да победи Славия и остана с 52 точки. Берое е шести с 43.

Източник: offnews.bg