Горяна Стоева с европейска титла по бокс, разби украинка на финала

Боксьорката Горяна Стоева взе шампионската титла от Европейското първенство по бокс за девойки до 18 г. в София. Състезателката на хасковския клуб “Севдалин Василев” победи на финала украинката Анастасия Лизинска в категория до 51 кг.

Мачът започна в първия рунд равностойно. В последствие възпитаничката на треньора Людмил Димитров взе преднина, а в третия отказа противничката си и съдията прекрати мача. Така Горяна триумфира и се окичи със златен медал. На полуфинала вчера Стоева детронира миналогодишната шампионка – рускинята Индира Шудабаева. До спечелване на шампионската титла Горяна записа 4 победи от 4 мача.

Това е първа европейска титла за хасковската състезателка. Миналата година тя спечели сребърен медал в групата на момичетата.

Другата хасковската състезателка Силвия Димова се класира на пето място в Европейското в категория +81 кг.