Байерн продължава след класика в Мюнхен

Байерн Мюнхен постигна класическа победа с 3:0 срещу Стяуа Букурещ на своя "Алианц Арена" и също продължава напред в Шампионската лига.

В другата среща от потока Олимпик Лион постигна успех с 2:1 при гостуването си на Фиорентина.

По този начин фаворитите в групата Байерн и Лион продължават напред в турнира, а победителят в групата ще бъде определен в пряк сблъсък във Франция. Стяуа и Фиорентина пък ще определят кой да продължи в турнира за Купата на УЕФА.

Първото полувреме на "Алианц Арена" завърши при нулево равенство.

Мирослав Клозе откри резултата в 57-мата минута. Масимо Одо центрира отляво към Рибери, който с глава подаде към немския национал, който пък от 5 метра без проблеми вкара за 1:0.

4 минути по-късно другият нападател на баварците Лука Тони вкара първия си гол в Шампионската лига след точен удар с глава и асистенция на Клозе.

Голаджията от полски произход вкара втория си гол в 71-вата минута. Контраатака за баварците бе започната от Зе Роберто, който подаде към Рибери. Французинът без проблеми се измъкна от отбраната на Стяуа и намери непокрития Клозе, който оформи крайното 3:0.

Резултати от изиграните срещи в Шампионската Лига и класирания на отборите за осминафинал.