Македония стопи Шотландия с 1:0 в адска жега

Скандал с фенове, над 1000 британци с билети извън стадиона

Македония започна световните квалификации с победа с 1:0 срещу Шотландия в първи мач от група 9. Тимът на Сречко Катанец изненада британците с адска жега в Скопие и с гол на защитника Илко Наумоски още в 5-ата минута. Горан Мазнов спечели пряк свободен удар на границата на наказателното поле, изпълнен от Гоце Седлоски. Вратарят Крейг Гордън изби в гредата, но топката попадна в Наумоски, който, необезпокояван, я вкара в мрежата и по този начин вгорчи официалния дебют на мениджъра Джордж Бърли начело на гостите. Звездата на Македония Горан Пандев и партньорът му в атака Горан Мазнов продължиха да тормозят защитата на островитяните и само добрата намеса на Колдуел пет минути преди почивката предотврати нов гол във вратата на Шотландия. С добри намеси през второто полувреме се отличи и стражът на домакините Милошевски. Именно той се оказа причина за протестите на гостите за неотсъдена дузпа, когато Макфадън падна в наказателното поле след съприкосновение с македонския вратар.

Преди началото на двубоя пък се разрази страхотен скандал с шотландските фенове. Над 1000 човека с билети за мача останаха извън стадиона, тъй като пропуските им не били за сектора за гости. След щателна проверка на всички входове на стадиона полицията в Скопие не допусна британци, които са закупили билети от свободна разпродажба.
Източник: meridianmatch.bg