Малкият шахматист Цветан Стоянов завърши с победа участието си на Европейското

Една от най-големите надежди на страната ни в шахмата - Цветан Стоянов записа победа на финала на Европейското първенство в Черна гора. В партия от последния 9-ти кръг на шампионата на стария континент Цецо победи с черните фигури Стефан-Даниел Георгиу от Белгия. Така Стоянов завърши състезанието с общ сбор от 6 точки от 9 възможни.Точковият актив и допълнителните показатели отредиха на казанлъчанина 20-то място в крайното класиране от общо 123-ма участници при момчетата до 10 години. Цветан записа по две победи на старта и на финала на първенството, както и още 4 равенства и една загуба.Шампион в тази възрастова група е Кеган Айдинчеле от Турция с актив от 7,5 точки. Среброто остана за руснакът Арсений Нестеров със 7 точки, а трети е Давид Гаврилеску от Румъния също със 7 точки. С активът на Цветан Стоянов от 6 точки са всички шахматисти класирани от 11-то до 24-то място.
Казанлъчанинът Цветан Стоянов е Европейски шампион от 2012 година при момчетата до 8 години и Световен ученически шампион при момчетата до 9 години от първенството в Гърция през 2013 година.

Източник: актуално