ЦСКА оглави еднолично А група

ЦСКА победи Локомотив Пловдив с 3:0 в 20-я кръг от първенството и излезе като едноличен лидер в А група, след като конкурентите Левски и Лудогорец загубиха срещите си през уикенда, предаде БГНЕС.

След успеха си "Армейците" застанаха на върха на родното първенство с 48 точки, следвани от Лудогорец и Левски с по 45 точки

Момчетата на Стойчо Младенов откриха резултата още в третата минута, след като Карачанаков вкара за 1:0.

След бързия си гол ЦСКА контролираше играта, но към средата на полувремето домакините от Пловдив се мобилизираха и започнаха да организират атаки малко по-активно, които обаче завършиха без успех. В 57-та минута ЦСКА затвърди успеха си като след асистенция на Карачанаков , Присо отбеляза за 2:0.

Минути по-късно двата тима останаха с по десет души, след като Присо и Даксон получиха червени картони, заради сблъсък след разправия между играчите, която завърши като Присо удари Даксон. В добавеното време Мораес оформи крайният резултата 3:0.

Общо пет мача се играха днес от А група.

Миньор Перник изненадващо победи Левски с 1:0.

Монтана победи Ботев Враца с 2:0, Черно море загуби 1:0 от Литекс, докато Светкавица и Локомотив София завършиха на равно 1:1.

Източник: actualno.com