Студентът Я.К.Г. който вдигна на крак полиция и спецслужби в Кърджали на 5 юни 2025 г.с бомбени заплахи се призна за виновен в Райония съд и сключи споразумение с Прокуратурата.Младият мъж разпрати с лаптопа си неверни сигнали за тревога – съобщения с текст „В сградата има бомба, която е задействана и програмирана да избухне в период от 8 сутринта до 12 на обяд“, „Алах Акбар, мюсюлманския народ се закле да унищожи България“, „Всички ще се разхвърчите като вестници“.
Заплахите бяха разпратени до ПГ по селско и горско стопанство – Кърджали, на ОД на МВР – Кърджали, ЕГ „Христо Ботев“ – гр. Кърджали, ПГС „Христо Смирненски“ – гр. Кърджали, ПГЕЕ „Капитан Петко Войвода“ – гр. Кърджали, МГУ „Св.Иван Рилски“ филиал Кърджали.
Магистратите освободиха от наказателна отговорност Я.К.Г.Те му наложиха глоба от 1000 лева.Той ще трябва да заплати и разноските по делото на стойност 445,80 лв.Решението е окончателно.
Кърджали бг вести