Четвъртък, 20 август 2026 | Перник 19°

По медицински причини: Григор Димитров се оттегли от турнира в Женева

Името на българина вече не фигурира в заявилите участие тенисисти

Григор Димитров се оттегли от турнира от сериите ATP 250 в Женева. Името на българина вече не фигурира в заявилите участие тенисисти. Най-добрата ни ракета се е отказал по медицински причини.

Димитров, който беше поставен под №4 в схемата в Женева, взе решение да се откаже няколко дни преди началото на надпреварата. Българинът за последно игра на Мастърса в Рим, където отпадна още на старта след загуба от местния представител Франческо Пасаро.IFrame

Водач в схемата в Женева е Тейлър Фриц, а втори е Новак Джокович с "уайлд кард". Каспър Рууд, Томаш Махач, Карен Хачанов, Алексей Попирин, Хуберт Хуркач и Алекс Микелсен допълват топ 8.

Григор Димитров стигна до финала на турнира в Женева през 2023 г., но отстъпи в спора за трофея на Николас Джари.

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)