"Лудогорец" - девет точки аванс към деветата титла

"Лудогорец" победи "Левски" с 1:0 като гост в най-интересния мач от кръга на завръщането на българския футбол. Каули Оливейра заби зрелищен гол с далечен диагонален удар в 46-ата минута.

Така "орлите" имат вече девет точки аванс пред втория "Локомотив" (Пловдив) и 12 пред "Левски" и ЦСКА-София в efbet Лига шест мача преди края. За шампионите те са седем - идната седмица играят отложен мач срещу "Арда" и могат да дръпнат с още по-голям аванс.

През първото полувреме двубоят бе интересен и равностоен, с положения и пред двете врати. Ранният гол след почивката обаче прекърши "сините", а този път, за разлика от мача за Купата през зимата, пролича по-голямата класа на "Лудогорец".

След разрешението на здравния министър за публика по стадионите - до 30 на сто от капацитета, на "Герена" се стекоха близо 5000 зрители, което придаде атмосфера. Отделно от това домакините поставиха на трибуните снимки на фенове, закупили виртуални билети. Те отпаднаха впоследствие, а бяха допуснати притежатели на абонаментни карти след предварителна заявка.

Особено през първите 45 минути имаше динамика и добър футбол - сякаш не е имало близо 3-месечна пауза. В 24-ата минута Холмар Ейолфсон от "сините" си вкара автогол, незачетен заради засада. Видеоповторенията показаха, че такава по-скоро няма.

"Левски" получи преимущество в края на полувремето. Опасни удари отправиха Иван Горанов и Стайн Спиерингс, а в някои ситуации трябваше да се намесва вратарят Владислав Стоянов, предпочетен днес за титуляр.

След почивката темпото спадна - логично, предвид лошата физическа подготовка на отборите. "Сините" организираха атаки, на върха на които беше Найджъл Робърта. "Лудогорец" пък беше близо до втори гол при хубава индивидуална акция на Мавис Чибота.

В средата на идната седмица са първите полуфинали за Купата: "Локомотив" - "Левски" и "Ботев" - ЦСКА-София.

Източник: ClubZ