Вторник, 25 август 2026 | Перник 24°
Перник България Светът Спорт Обяви Видео eTV

Цацаров не иска полиграф да проверява почтеността на магистратите

Цацаров не иска полиграф да проверява почтеността на магистратите Свали оригинала
Цацаров не иска полиграф да проверява почтеността на магистратите

Изследването с полиграф е толкова несигурно, колкото и сигурно, предлагам то да отпадне от проверката за почтеност, заяви главният прокурор Сотир Цацаров по време на заседанието на пленума на ВСС, на което се обсъжда вторият пакет промени в Закона за съдебната власт, а там се предвиждат и проверки за почтеността на магистратите, предаде "Фокус".

Обвининител №1 заяви, че няма възражения по отношение на формулировката, които съществуват в глава 6 от законопроекта, отнасяща се до държавното обвинение.

Според него нормите са разработени в пълно съответствие и диалог с правосъдното министерство. Главният прокурор посочи, че другите му възражения, ще бъдат представени в писмен вид при обсъждането на промените в Правната комисия.

Сподели

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 16 (728x90)
Реклама — Зона 3 (728x90)