Вторник, 25 август 2026 | Перник 19°
Перник България Светът Спорт Обяви Видео eTV

Гръцкият парламент одобри нови мерки, искани от кредиторите

Гръцкият парламент одобри снощи нови мерки за икономии, изисквани от кредиторите на страната, предадоха Франс прес и БТА.

Основната промяна е предаването на Агенцията по приватизациите на държавните дружества за водоснабдяване и канализация, и за електроснабдяване.

Законът за тези мерки беше приет с гласовете на 152-ма от общо 293 присъствали в парламента депутати при 141 "против", каза зам.-председателят на парламента Йоргос Ваременос.

Гласуването разкрива път към отпускането на заем от 2,8 милиарда евро на Гърция - транш, който се бави от юни заради преговорите между Атина и кредиторите.

Над 500 души, по оценки на полицията, протестираха пред парламента снощи по призив на профсъюзите от държавната компания за водоснабдяване и на малки леви партии, които осъждат "продажбата на безценица" на тези компании.

Сподели

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 16 (728x90)
Реклама — Зона 3 (728x90)