10 медала за борците от Хасковско от Държавния шампионат в Горна Оряховица

Изображение 1 от 3

Борците от спортните клубове в Хасковско записаха силно участие в Държавния личен отборен шампионат за деца в Горна Оряховица.

В класическия стил участваха 207 състезатели. Тумер Тинков от спортен клуб "Ангел войвода" спечели сребърен медал в категория до 59 килограма. Съотборниците му Адриан Канев и Исус Велев завършиха на петите места съответно в категориите до 30 и до 66 кг.

Петър Талев донесе сребърен медал за другия местен клуб “Борба и бойни спортове”. Той се класира на второ място в категория до 66 кг. Трети при 59-килограмовите е Захан Милков, а пети в категория до 53 кг завърши Хюсеин Юсеин.

В свободния стил участваха общо 313 състезатели. В тази група се включиха възпитаници на школите в Хасково, Димитровград, Симеоновград, Свиленград и село Караманци. Единственият медал за хасковския клуб “Ангел войвода” спечели Ахмед Ахмед. Той се класира на второ място в категория до 66 кг.

Злато и сребро спечелиха възпитаниците на "Буря" (Караманци). Мурад Иляз стана шампион в категория до 35 кг, а Беркай Тефик е втори в категория до 42 кг. Алекс Фотев донесе сребро за Димитровград. Той се класира втори в категория до 30 кг. Съотборникът му от димитровградския клуб Фелипе Иванов е трети при 73-килограмовите. Вицешампион в категория до 32 кг стана Габриел Василев от свиленградския клуб. Тихомир Димитров от симеоновградския клуб "Вълко Костов" е трети в категория до 53 кг.