Ансамбълът ни златен с най-висока оценка за трудност

Българският ансамбъл спечели златния медал на финала на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки на първата за годината Световна купа по художествена гимнастика в италианския град Пезаро.

Момичетата на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изиграха без грешка композицията си и получиха оценка от 25.750 точки, от които 19.600 за трудност. Това бе и най-високата оценка сред всички осем финалисти.

На второ място остана отбора на Украйна с 25.100 точки, а на трето този на Израел с 24.450 точки. За родния ансамбъл от това е втори медал на Световната купа в Пезаро след среброто в многобоя.

Разочарованието във финала донесе отбора на Русия, който остана чак на седма позиция в крайното подреждане.

Така българските гимнастички завършват участието си в турнира общо пет медала, след като Боряна Калейн се окичи със среброто на финала на топка и бронз в многобоя, а Катрин Тасева завоюва сребро на лента.

Източник: offnews.bg