Спорна дузпа спаси България от загуба срещу Черна гора

България стигна до трудно равенство 1:1 с Черна гора в двубой от Група А от квалификациите за Евро 2020, игран на стадион "Васил Левски".

Футболистите на селекционера Петър Хубчев владееха повече топката през първото полувреме и само късметът не позволи на Спас Делев и Тодор Неделев да открият резултата.

Това обаче направиха гостите в началото на втората част, след като Стефан Мугоша (50') се разписа. След попадението българите трудно успяваха да затруднят защитата на Черна гора, но в крайна сметка късметът бе на страната на нашите момчета, след като Станислав Костов бе повален на земята.

Ситуацията бе спорна, тъй като нарушението сякаш бе извън рамките на наказателното поле. Все пак съдията Руди Буке посочи бялата точка. Тодор Неделев (82') се нагърби с отговорността и се разписа.

В понеделник националният ни отбор гостува в Прищина на Косово за първото си гостуване от квалификациите за Евро 2020.

България: Николай Михайлов, Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Петър Занев, Георги Костадинов, Ивайло Чочев (Симеон Славчев 68'), Тодор Неделев, Галин Иванов (Станислав Костов 52'), Ивелин Попов, Спас Делев (Мартин Минчев 83')
Селекционер: Петър Хубчев

Черна гора: Петкович, Марушич, Симич, Томашевич, Вешович (Йовович 78'), Стойкович, Янкович (Болиевич 64'), Иванич, Вукчевич, Бечирай, Мугоша (Косович 89')
Селекционер: Любиша Тумбакович

Източник: offnews.bg