Италия сломи плахите шведи в мач с три точни удара

Изображение 1 от 2

Италия се класира за осминафиналите на Евро 2016. "Скуадра адзура" се наложи с 1:0 срещу Швеция в постен мач с традиционния за първенството късен гол.

Ценният успех беше донесен от Едер в 88-ата минута.

Около 80 минути мачът вървеше при тактическо надлъгване с малко голови възможности. До тогава имаше само един точен удар и той беше на италианците.

След равенството 1:1 с Ирландия, до което стигнаха след автогол, шведите записаха втори пореден мач на Евро 2016 без точен удар.

Дълго двата състава опитваха да се надхитрят и да стигнат до гол, но нямаха успех. През първото полувреме шведите владееха повече топката, без това да се отрази на играта им.

След почивката постепенно италианците започнаха да я задържат повече. Едва в 82-ата минута дойде първата добра възможност в мача. Тогава след центриране от ляво Пароло стреля с глава, но улучи гредата.

Шест минути по-късно Едер получи в добра позиция и се възползва. С добре насочен удар той преодоля вратаря на съперника и донесе успеха на отбора си.

Италия събра шест точки и е на върха, докато Швеция остава на третото място с една. В събота играят Белгия и Ирландия.

Източник: dnevnik.bg