Бойко – футболист

Столичният кмет Бойко Борисов дебютира в официален мач от шампионата по аматьорски футбол. Градоначалникът е капитан на третодивизионния „Витоша" (Бистрица) в първенството на Югозападната „В" група.

Борисов от лятото е картотекиран в тима, но досега все не успяваше да намери време да излезе в шампионатен двубой. Кметът бе играл за „Витоша" в няколко контролни мача.
Тимът от Бистрица бе домакин на „Велбъжд". „Витоша" повели, а гостите драматично стигнали до равенството 1:1 с гол с глава 2 минути преди края на мача.
Борисов се включил в през второто полувреме. Като излязъл на терена, по информация на ,Дарик" радио кметът се пошегувал със съперниците: „Внимавайте как играете, да не ви е пратил Станишев". А към своите се обърнал с „Как сте, лъвчета?".
„Завършихме наравно в здрав мач. Съдията не даде дузпа за нарушение срещу мен", коментира вчера за „Труд" Борисов.
След 31-я кръг „Витоша" е на 11-о място е класирането на Югозападната „В" група с 41 точки и голова разлика 41:41. Активът на тима е от 12 победи, 5 равни мача и 14 загуби. Води „Пирин" (Бл) с 87 т.

Източник: bgvesti.com